Artykuł sponsorowany

Co można oddać do punktu skupu złomu?

Co można oddać do punktu skupu złomu?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić ze starym rowerem, zużytymi bateriami czy innymi przedmiotami, które tylko zajmują miejsce w domu? Skup złomu to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska i zarobić dodatkowe pieniądze. W artykule przedstawiamy, jakie przedmioty można oddać do punktu skupu złomu oraz dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Rodzaje materiałów przyjmowanych w punktach skupu złomu

Punkty skupu złomu przyjmują różnorodne materiały, głównie metale i tworzywa sztuczne. Wśród najbardziej pożądanych przez tego typu przedsiębiorstwa są metale kolorowe, takie jak miedź, aluminium, mosiądz czy cynk. Złom stalowy również jest chętnie przyjmowany, choć jego wartość jest niższa. Warto pamiętać, że skupy złomu często przyjmują także zużyte baterie, akumulatory czy elektrośmieci.

Miedź to jeden z najbardziej wartościowych metali w punktach skupu złomu w Bielsko-Białej i innych miastach. Można ją znaleźć w różnych przedmiotach, takich jak przewody elektryczne, rury czy elementy grzejników. Aluminium jest kolejnym metalem poszukiwanym przez skupy. Znajduje się ono w starych rowerach, drzwiach, oknach czy puszkach po napojach. Mosiądz to materiał często używany w armaturze łazienkowej, klamkach czy śrubach. Cynk natomiast występuje w blachach dachowych, rynnach czy elementach konstrukcyjnych.

Stal i żelazo to najbardziej powszechne metale, które można oddać do punktu skupu złomu. Wśród przedmiotów wykonanych z tych materiałów znajdziemy między innymi stare meble metalowe, narzędzia, części samochodowe czy konstrukcje budowlane. Chociaż wartość tych metali jest niższa niż metali kolorowych, oddanie ich do skupu przyczynia się do ochrony środowiska i zmniejszenia ilości odpadów.

Skupy złomu często przyjmują również zużyte baterie i akumulatory, które zawierają szkodliwe substancje dla środowiska. Oddając je do odpowiedniego punktu, dbamy o właściwą utylizację tych materiałów. Podobnie sprawa wygląda z elektrośmieciami, takimi jak stare telewizory, komputery czy sprzęt AGD. W punktach skupu złomu można oddać także zużyte opony, które są przetwarzane na granulat gumowy, wykorzystywany w produkcji nowych wyrobów.

Dlaczego warto korzystać z punktów skupu złomu?

Korzystanie z punktów skupu złomu to nie tylko sposób na pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów i zarobienie dodatkowych pieniędzy. To także przyczynienie się do ochrony środowiska poprzez recykling surowców wtórnych. Ponadto, oddając złom do punktu skupu, wspieramy lokalną gospodarkę i przemysł przetwórczy. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu, gdy mamy do czynienia z przedmiotami, które straciły swoją pierwotną funkcję i tylko zajmują miejsce w naszym domu czy garażu. Są one zbędne, a pozbycie się ich w punkcie skupu złomu przynosi z kolei same korzyści.