Artykuł sponsorowany

Czym jest terapia Orthokine i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest terapia Orthokine i co warto o niej wiedzieć?

Terapia Orthokine to metoda łagodzenia bólu stawów, która zyskuje popularność w Polsce. W przeciwieństwie do innych metod, takich jak stosowanie leków przeciwbólowych czy zabiegi chirurgiczne, Orthokine opiera się na wykorzystaniu naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. W artykule przedstawimy szczegółowo, na czym polega terapia Orthokine, jakie są jej zalety oraz jak przebiega jej proces.

Jak działa terapia Orthokine?

Terapia Orthokine polega na pobraniu krwi pacjenta i przetworzeniu jej w specjalnym laboratorium, aby uzyskać tzw. autologiczne kondycjonowane osocze (ACP). W ACP znajdują się czynniki wzrostu oraz inne substancje, które mają zdolność pobudzania procesów regeneracyjnych w organizmie. Następnie osocze jest wstrzykiwane bezpośrednio do uszkodzonego stawu, co prowadzi do zmniejszenia stanu zapalnego i bólu oraz stymuluje regenerację tkanki chrzęstnej.

Zalety terapii Orthokine

Terapia Orthokine ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami łagodzenia bólu stawów. Po pierwsze, jest to metoda nieinwazyjna, która nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji ani ryzyka powikłań związanych z zabiegami chirurgicznymi. Po drugie, Orthokine wykorzystuje naturalne procesy regeneracyjne organizmu, co sprawia, że jest to metoda bezpieczna i skuteczna. Wreszcie terapia Orthokine może być stosowana u pacjentów w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania choroby stawów, co czyni ją uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu osób cierpiących na bóle stawów. W przypadku wątpliwości co do wyboru odpowiedniej metody leczenia, warto skonsultować się z dobrym ortopedą w Lublinie lub innym specjalistą w swoim regionie. 

Dostęp do terapii Orthokine w Polsce

W Polsce terapia Orthokine jest dostępna wyłącznie w wybranych klinikach, takich jak EK MEDICA CLINIC w Lublinie. Aby skorzystać z tej metody, pacjent musi najpierw przejść konsultację z lekarzem ortopedą, który oceni stan stawów oraz zdecyduje, czy terapia Orthokine będzie odpowiednia dla danego przypadku. Następnie pacjent zostaje skierowany do pobrania krwi i przetworzenia jej na ACP. Cały proces trwa zwykle kilka tygodni i obejmuje kilka wizyt kontrolnych u lekarza.

Kto może skorzystać z terapii Orthokine?

Terapia Orthokine jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na bóle stawów spowodowane m.in. przez artrozę czy urazy sportowe. Ponadto może być stosowana u pacjentów z przeciążeniami stawów wynikającymi z nadwagi lub intensywnego trybu życia. Terapia Orthokine może również być pomocna w przypadku przewlekłych bólów stawów, które nie ustępują mimo stosowania innych metod leczenia. 

Terapia Orthokine a inne metody

Terapia Orthokine może być stosowana jako samodzielna metoda łagodzenia bólu stawów lub jako uzupełnienie innych terapii, takich jak rehabilitacja czy leczenie farmakologiczne. Warto jednak pamiętać, że terapia Orthokine nie zastąpi konieczności zmiany stylu życia czy wprowadzenia odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, które są kluczowe dla utrzymania zdrowia stawów.