Artykuł sponsorowany

Jaki alkohol na wesele wybrać?

Jaki alkohol na wesele wybrać?

Wesele to wyjątkowe wydarzenie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednym z kluczowych elementów udanej imprezy jest dobranie odpowiednich trunków, które będą smakować gościom i sprawią, że zabawa potrwa do białego rana. Wybór alkoholu na wesele może być trudny, zwłaszcza dla osób niezaznajomionych z tematem. W tym artykule postaramy się pomóc w podjęciu decyzji, jakie alkohole warto serwować na weselu, aby zadowolić różnorodne gusta gości.

Różnorodność alkoholi - klucz do sukcesu

Aby zadowolić wszystkich gości weselnych, warto postawić na różnorodność alkoholi. Nie każdy przepada za mocnymi trunkami, a inni wolą coś lżejszego. Dlatego ważne jest, aby na stole znalazły się zarówno wódka, wino, jak i piwo oraz drinki na bazie alkoholu.

Wódka - nieodłączny element polskiego wesela

W Polsce trudno wyobrazić sobie wesele bez wódki. To właśnie ten trunek jest najbardziej popularny i najczęściej serwowany na tego typu imprezach. Warto jednak pamiętać, że nie każda wódka jest taka sama. Przy wyborze tego alkoholu warto zwrócić uwagę na jakość, ponieważ to właśnie ona wpływa na smak i odbiór trunku przez gości. Dobrym wyborem jako alkohol na wesele będzie wódka czysta, najlepiej polska, o pojemności 0,7 litra. Można także postawić na wódki smakowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Wino - eleganckie i uniwersalne

Wino to kolejny trunek, który powinien znaleźć się na weselnym stole. Jest to alkohol bardziej elegancki niż wódka, a także lżejszy. Warto zainwestować w dobrej jakości wino, zarówno białe, jak i czerwone. Białe wino świetnie komponuje się z rybami i białym mięsem, natomiast czerwone doskonale pasuje do potraw z czerwonym mięsem. Pamiętajmy również o winie musującym, które będzie idealne do toastów i podczas oczepin.

Piwo - ulubiony trunek wielu gości

Piwo to trunek, który z pewnością przypadnie do gustu wielu gościom weselnym. Warto postawić na kilka rodzajów piwa - jasne, ciemne oraz bezalkoholowe dla osób niepijących alkoholu lub kierowców. Dobrze jest wybrać sprawdzone marki piw, które są lubiane przez większość osób.

Drinki - oryginalny sposób na urozmaicenie wesela

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się serwowanie drinków na weselach. To świetny sposób na urozmaicenie imprezy i zaskoczenie gości. Warto zainwestować w profesjonalnego barmana, który przygotuje różnorodne koktajle na bazie alkoholu. Można także postawić na kilka klasycznych drinków, takich jak mojito, cosmopolitan czy margarita.

Odpowiednie ilości alkoholu - jak nie przesadzić i nie zabraknąć

Kluczowe jest również dobranie odpowiedniej ilości alkoholu. Przyjmuje się, że na jednego gościa weselnego przypada około 0,5 litra wódki, 0,75 litra wina i 2 litry piwa. Oczywiście warto dodać do tego rezerwę, aby uniknąć sytuacji, gdy zabraknie alkoholu podczas imprezy.

Podsumowując, wybór alkoholu na wesele może być trudny, ale warto postawić na różnorodność trunków oraz zwrócić uwagę na jakość serwowanych napojów. Dzięki temu każdy gość znajdzie coś dla siebie, a zabawa będzie trwała do białego rana.