Artykuł sponsorowany

Na czym polega laseroterapia?

Na czym polega laseroterapia?

Laseroterapia to innowacyjna metoda leczenia i rehabilitacji, która zdobywa coraz większą popularność dzięki swojej skuteczności i minimalnym ryzyku powikłań. W artykule przedstawiamy szczegółowo na czym polega laseroterapia oraz jakie są jej zastosowania.

Zastosowanie laseroterapii w medycynie

Laseroterapia w Rzeszowie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. W ortopedii i traumatologii wykorzystuje się ją do leczenia stanów zapalnych, obrzęków czy bólu mięśniowego. W dermatologii służy do usuwania zmian skórnych, takich jak blizny czy przebarwienia. W stomatologii laseroterapia pomaga w leczeniu stanów zapalnych dziąseł, a także w terapii bólu zębów. W ginekologii stosuje się ją w leczeniu endometriozy oraz w terapii niepłodności. 

Korzyści wynikające z zastosowania laseroterapii

Laseroterapia przynosi wiele korzyści dla pacjentów. Przede wszystkim jest to metoda nieinwazyjna i bezbolesna, co sprawia, że jest dobrze tolerowana przez osoby w różnym wieku. Ponadto laseroterapia skraca czas leczenia i przyspiesza procesy gojenia, co ma istotne znaczenie w przypadku osób aktywnych zawodowo czy sportowo. Laseroterapia może być również stosowana jako uzupełnienie innych metod leczenia, takich jak farmakoterapia czy fizykoterapia.

Bezpieczeństwo laseroterapii

Laseroterapia jest uważana za bezpieczną metodę leczenia, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Nie zaleca się jej u osób z chorobami nowotworowymi, przyjmujących leki światłouczulające czy mających stany zapalne skóry w miejscu naświetlania. Ponadto laseroterapia nie jest zalecana dla kobiet w ciąży oraz dzieci poniżej 12 roku życia. Przed przystąpieniem do terapii warto skonsultować się z lekarzem, który oceni czy laseroterapia jest odpowiednią metodą leczenia dla danego pacjenta. W laseroterapii wykorzystuje się różne rodzaje laserów niskoenergetycznego, które różnią się długością fali oraz mocą. Wybór odpowiedniego lasera zależy od rodzaju schorzenia oraz celu terapii. Warto zwrócić uwagę na to, aby korzystać z wysokiej jakości sprzętu, który posiada certyfikaty potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Jak przebiega zabieg laseroterapii?

Zabieg laseroterapii trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut i jest całkowicie bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne ciepło w miejscu naświetlania. Zabiegi są wykonywane przez wykwalifikowanego terapeutę, który dobiera odpowiednie parametry naświetlania oraz kontroluje przebieg terapii. Zaleca się serię kilku zabiegów, aby uzyskać optymalne efekty leczenia.

Kiedy można spodziewać się efektów laseroterapii?

Efekty laseroterapii są zauważalne już po pierwszych zabiegach, jednak pełne rezultaty leczenia uzyskuje się po serii kilkunastu naświetleń. Warto pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na terapię, dlatego czas potrzebny na osiągnięcie optymalnych efektów może się różnić w zależności od pacjenta. Ważne jest również systematyczne uczestniczenie w zabiegach oraz przestrzeganie zaleceń terapeuty.